A Magdeburg ellen kezdünk itthon a BL-ben

Az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a Machineseeker Bajnokok Ligája 2024-2025-ös szezonjának menetrendjét. A nyitófordulóban a német Magdeburg csapatát fogadjuk.

Szeptemberben 22. Bajnokok Ligája-idényünket kezdjük el. 1996. őszén mutatkoztunk be a rangos sorozatban, azóta 266 meccset játszottunk.

Június végén készítették el Bécsben a csoportbeosztást, mi a B csoportba kerültünk, ahol bombaerős ellenfelek várnak ránk.

Immár teljes a menetrend, egyelőre a pontos kezdési időpontok nem ismertek. Ebben a szezonban is a Sport TV közvetíti majd élőben a találkozónkat.

Itthon kezdünk, méghozzá egy patinás együttes ellen. A nyitófordulóban a német bajnok Magdeburg érkezik hozzánk, velük eddig két meccset játszottunk a BL-ben, méghozzá elég régen, 20 éve. Akkor a negyeddöntőben találkoztunk, itthon nagy csatában – a félidőben még vezettünk – 31-30-as vereséget szenvedtünk, míg idegenben 28-24-re kaptunk ki, így búcsúztunk a további küzdelmektől. Egy biztos, hogy idei új szerzeményünk, az izlandi Janus Smárason számára különleges lesz ez a meccs, hiszen éppen a német csapatból igazolt hozzánk, de az is mindenképpen érdekes, hogy Gleb Kalaras is lehúzott egy idényt Magdeburgban.

A második fordulóban a címvédő Barca vendégei leszünk – a legpatinásabb párharc ellenük van, hiszen 1977-ben a KEK-ben találkoztunk velük először -, ismét köszönthetjük majd egykori játékosunkat, Thiagus Petrust, majd a harmadik fordulóban a Matej Gabert is a soraiban tudó HBC Nantes érkezik hozzánk. A negyedik körben irány a horvát főváros, az RK Zagreb vendégei leszünk (eddig 20-szor csatáztunk velük a BL-ben), majd az ötödik fordulóban a dán bajnok Aalborghoz utazunk. A hatodik fordulóban norvég bajnok Kolstad, majd az első kör zárófordulójában a lengyel Kielce látogat a PICK Arénában. Ezután még három meccsünk lesz 2024-ben, ebből kétszer idegenben, egyszer, az utolsó fordulóba pedig hazai pályán szerepelünk.

2025-ben még négy meccs vár ránk, a februári nyitómeccsen az RK Zagrebet fogadjuk, majd Nantes-ban szerepelünk, a csoportkör utolsó hazai meccsén a Barcát fogadjuk, majd a Magdeburg otthonában zárunk.

Machineseeker Bajnokok Ligája, 1. forduló, (szeptember 11­­–12.): OTP Bank-PICK Szeged-Magdeburg, 2. forduló (szeptember 18–19): Barca–OTP Bank-PICK Szeged. 3. forduló (szeptember 25–26): OTP Bank-PICK Szeged–HBC Nantes. 4. forduló (október 9–10.): RK Zagreb–OTP Bank-PICK Szeged. 5. forduló (október 16–17): Aalborg–OTP Bank-PICK Szeged. 6. forduló (október 23–24): OTP Bank-PICK Szeged–Kolstad Handbold. 7. forduló (október 30–31): OTP Bank-PICK Szeged–Industria Kielce. 8. forduló (november 20–21): Industria Kielce–OTP Bank-PICK Szeged. 9. forduló (november 27–28): Kolstad–OTP Bank-PICK Szeged. 10. forduló (december 4–5): OTP Bank-PICK Szeged–Aalborg. 11. forduló (2025. február 12–13): OTP Bank-PICK Szeged–RK Zagreb. 12. forduló (február 19–20): HBC Nantes–OTP Bank-PICK Szeged. 13. forduló (február 26–27): OTP Bank-PICK Szeged–Barca. 14. forduló (március 5–6): SC Magdeburg–OTP Bank-PICK Szeged.

Közzétéve: 2024.07.15.