Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

15. győzelmünk az NB I-ben a Dabas ellen

Végig magabiztosan vezetve, 38-29-re nyertünk a Dabas otthonában. Ez volt a 15. sikerünk az NB I-ben ellenük.
Szerző: Süli RóbertFotók: Sólya Eliza

Dabas KC-OTP Bank-PICK Szeged 29-38 (15-19)
K&H férfi kézilabda liga, 2. forduló, Dabas, 600 néző. Vezette: Kovács, Mándli.
Dabas KC: Nagy – Horvat 4/1, Fekete 2, Török, Garajszki 1, Zdolik 8/3, Ág. Csere: Pallag (kapus), Hunyadi, Szöllősi 5, Tisza 2, Bálint 4, Dobrkovic 3, Bognár, Katona. Vezetőedző: Tomori Győző.
OTP Bank-PICK Szeged: Thulin – Sostaric 4, Kalaras 2, Smárason 2, Toto 1, Bogojevic 2, Jelinic 3. Csere: Nagy M. (kapus), Garciandia 2, Szilágyi 13/4, Bánhidi 2, Kukics 5, Bodó 1, Frimmel 1, Mackovsek. Vezetőedző: Michael Apelgren.
Kiállítás: 8, ill. 6 perc
Hétméteres: 5/4, ill. 4/4

Mikler Roland és Magnus Abelvik – szerencsére nincs nagy gondja norvég légiósunknak, így jövő héten már edzésbe állhat – kapott pihenőt Michael Apelgren vezetőedzőtől, így Nagy Martin és az akadémista Szűcs Balázs került be a keretünkbe. Klubunk saját nevelésű játékosa először volt tagja a nagy csapatnak. Csordultig telt a szegedi szektor, több mint száz drukkerünk köszöntötte a csapatot. Jó volt látni és hallani a tábort.

A hazaiak szereztek vezetést, azonban mindig sikerült egyenlítenünk, a 8. percben Mario Sostaric harmadik találata után már mi vezettünk: 4-3. Egyre több labdát szereztünk, a 10. percben Janus Smárason ziccere után már 7-4 volt nekünk. Támadásban megakadtunk, így a 19. percben 10-10 állt a dabasi eredményjelzőn. Szilágyi Benjámin értékesítette az első hetesünket, ismét vezettünk: 11-10. Éppen jobbszélsőnk góljainak köszönhetően ismét hárommal léptünk el, 16-13. Tobias Thulin kivédte Zlatko Horvat hetesét, majd Sebastian Frimmel találata után először volt 4 gólos az előnyünk: 18-14. A félidőben maradt ez a különbség, 19-15 volt a javunkra.

Olimpiai bronzérmesünk, Imanol Garciandia bombájával kezdődött a második játékrész, 15-20. A 38. percben Szilágyi Benjámin mehetett ziccerben a kapura, értékesítette is ezt, így 24-18 volt nekünk. Potyogtak a gólok, a 47. percben 29-24-es vezetésünket mutatta a hazai eredményjelző. Fiatal szélsőnk, Szilágyi Benjámin rendesen elkapta a fonalat, a 48. percben 10. találatát jegyezte, végül tizenháromig jutott. Gleb Kalaras üres kapus gólja után már 31-24 volt a javunkra. A hajrában is tartottuk a magabiztos előnyünket, így 38-29-re nyertünk, ez volt a 15. sikerünk ellenük az NB I-ben.

Csapatunk legközelebb szeptember 19-én (csütörtök) 20.45-kor a Bajnokok Ligájában, a Barcelona otthonában lép pályára. A következő hazai meccsünket pedig szeptember 22-én (vasárnap) a PICK Arénában, a Balatonfüred ellen vívjuk.