Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

28 éves a Zagreb-Szeged BL-történelem

Szerda 18.45-kor a a Bajnokok Ligája negyedik fordulójában a HC Zagreb otthonában szerepelünk. A meccset a Sport 1 élőben közvetíti.
Szerző: Süli RóbertFotók: Sólya Eliza

A hét már újból izgalmakat rejt. Szerdán ismét meccset játszunk, méghozzá a nemzetközi porondon, a Bajnokok Ligájában. Ez lesz a negyedik találkozónk a 2024-2025-ös szezonban.

Igazán patinás párharc vár ránk, hiszen azzal a horvát HC Zagrebbal csapunk össze, amellyel már 1996-ban találkoztunk. Első BL-idényünkben (akkor még BEK-nek nevezték) már farkasszemet néztünk Európa egyik legpatinásabb férfi kézilabdacsapatával.

Nem véletlen ez a megállapítás, hiszen a klubot 1922-ben alapították. A horvát bajnokságot eddig harminckétszer nyerték meg, a horvát kupát pedig harmincszor hódították el. 1992-ben és 1993-ban pedig a BEK-ben is diadalmaskodtak, ezek az eredmények igazán figyelemre méltóak.

28 éve Szegeden, a jó öreg újszegedi sportcsarnokban találkoztunk velük először. A premier döntetlent (22-22) hozott, majd a horvát fővárosban sem bírt egymással a két csapat, 29-29 lett az eredmény.

Azóta 20 találkozót vívtunk velük, kedvező a mérlegünk, hiszen 11-szer nyertünk, kétszer lett döntetlen az eredmény, és hatszor zágrábi siker született. Eddig 536 gólt dobtunk, ellenfelünk 513-szor vette be a kapunkat.

Az elmúlt szezonban is egy csoportban szerepeltünk, itthon, a PICK Arénában 27-26-ra nyertünk ellenük, míg idegenben 30-25-ös vereséget szenvedtünk.

Három fordulón vannak túl a csapatok a BL-ben, mi négy ponttal a veretlen Barca mögött a második helyen állunk, míg a HC Zagreb a hatodik. Ellenfelünk az első fordulóban vereséget szenvedett a lengyel Kielce (30-23) otthonában, majd a 10 ezres Zagreb Arénában 31-23-ra verték a dán Aalborg együttesét. A harmadik fordulóban ismét idegenben csatáztak, a norvég Kolstad 29-25-re verte meg őket. A horvát bajnokságban – két csoportban zajlik az alapszakasz – az A csoportban négy meccset játszottak és mind a négyet megnyerték.

Ennyi kis statisztika és múltidézés, most maradjunk a jelennél. Hétfő délelőtt két csoportban kondizott a csapat. Mindenki rendben, teljes a keret. A tréning végén a Sport tévé forgatott nálunk, a szerdai meccs felvezetéseként interjút készítettek Michael Apelgren vezetőedzővel és két játékosunkkal, Bodó Richárddal és Marin Jeliniccsel.

Hétfőn este még lesz egy edzésünk, kedd délelőtt is Szegeden gyakorlunk, majd a közös ebédet követően csapatunk buszával kelünk útra Horvátországba. Várhatóan 20 órakor érkezünk meg, este még lesz egy közös videózás, másnap séta, egy taktikai értekezlet, majd következik a 21. Zagreb-Szeged találkozó a Bajnokok Ligájában.

Érdemes lesz követni közösségi oldalainkat, hiszen friss hírekkel, videókkal jelentkezünk, de megújult honlapunkon is rengeteg érdekes információval jelentkezünk.

A meccset a Sport 1 tévé élőben közvetíti.