Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

Legyőztük idegenben a horvát rekordbajnokot

Parádés első félidő után, 35-30-ra nyertünk a HC Zagreb otthonában, a Bajnokok Ligája negyedik fordulójában.
Szerző: Süli RóbertFotók: Sólya Eliza

RK Zagreb–OTP Bank-PICK Szeged 30–35 (12–19)
Bajnokok Ligája, B csoport, 4. forduló. Zágráb, Zagreb Arena, 4000 néző. Vezette: Hansen, Madsen (dánok).
HC Zagreb: Mandic – Glavas 4, Klarica 7, Gojun 1, Srna 1, Kavcic 3, Dibirov 3. Csere: Grbavac (kapus), M. Kos, Trivkovic, Bialiauski 9/3, Walczak 1, Pavlovic, Svrznjak 1. Vezetőedző: Andrija Nikolic.
OTP Bank-PICK Szeged: Thulin – Sostaric 10/4, Abelvik 4, Kukic 1, Bánhidi 5, Mackovsek 3, Frimmel 1. Csere: Mikler (kapus), Toto 1, Smárason 2, Bodó 2, Kalaras 1, Garciandia 2, Jelinic 2, Bogojevic 1. Vezetőedző: Michael Apelgren.
Hétméteres: 3/3, ill. 4/4.
Kiállítás: 6, ill. 0 perc.

268. Bajnokok Ligája-meccsünkön léptünk pályára szerda este a horvát fővárosban, a HC Zagreb otthonában. A hazaiak mindent megtettek, hogy népes szurkolótábor előtt lépjenek pályára, ingyen osztogatták a belépőket. Azt nem lehet mondani, hogy ez az akció megmozgatta a helyieket, hiszen a kezdésre háromezer néző foglalt helyet a 15 ezer 200 fős sportkomplexumban. Szokás szerint a szegedi szurkolók a legfelső karéjon kaptak helyet, a 70 fős #kékek tábor hangja viszont betöltötte az Arénát.

Nálunk mindenki rendben volt, így a legerősebb kerettel vehettük fel a versenyt.

Mi kezdtünk, a zágrábi csendben zengett a „Pick Szeged” buzdítás. az első helyzetet elrontottuk, a hazaiak nem, így ők szerezték meg a vezetést. Magnus Abelvik repült be a védők között, a 3. percben egyenlítettünk, 1-1. Egy perc múlva már nálunk volt az előny, Lazar Kukic szerzett okos gólt, majd Borut Mackovsek lőtt az üres kapuba, 1-3. Tobias Thulin mutatott be bravúrt, majd Borut Mackovsek bombázott a horvátok kapujába, 1-4. Remekül kezdtünk! Elég volt néhány hiba, a 9. percben egyenlítettek a hazaiak, 4-4. Bánhidi Bence találataival tartottuk a vezetést, a 10. percben 6-5 volt nekünk. Fordulatos volt a meccs, fordított a Zágráb, de Mario Sostaric hetesből gyorsan egalizált, majd Thulin védett, Mackovsek pedig a felső sarokba bombázott. 8-7, ide! Izgalomban már ekkor sem volt hiány, hatalmas volt a küzdelem! Tobias Thulin kiválóan védett, mi pedig felpörgettük a ritmust, a 19. percben Gleb Kalaras ziccere után ismét hárommal léptünk el: 11-8. Időt kértek a horvátok, mégis mi dobtunk gólt, SuperMario a szélről: 8-12. Mentünk tovább csak előre: Bodó, majd Jelinic szerzett gólt, 14-8 lett a javunkra. A félidő hajrájában tovább tudtuk növelni az előnyünket, Bánhidi Bence gólja után 10-17 állt az eredményjelzőn. A félidőben maradt a hétgólos vezetésünk, 19-12. Csodás első harminc perc volt.

Tobias Thulin két hatalmas bravúrjával kezdődött a második játékrész. Előbb Srna átlövését védte, majd a kipattanót Gyibirov szedte össze, de ezt a ziccert is hárította kapusunk. Zengett is a „Tobias!” a szegedi szurkolók szektorából. A Zágráb szerezte az első gólt, majd még ezután kettőt, így 19-15-re jöttek fel. Közel hétperces gólcsendünket törte meg Magnus Abelvik, 16-20. Nagyon kellett ez a találat. A 40. percben Marin Jelinic költöztette ki a pókokat, sikerült 22-17-re megint meglépni. Izgalmakban nem volt hiány. Jött két hazai gól, 20-23. Ekkor még 16 és fél perc volt hátra a meccsből. Mario Sostaric fontos pillanatban értékesítette a hetest, majd Bodó Ricsi is okos gólt szerzett, 21-25. A 47. percben 26-21-es vezetésünknél időt kért a horvát rekordbajnok. Labdát szereztünk, Imanol Garciandia pedig az üres kapuba lőtt, 22-28. Mario Sostaric parádés volt, előbb szerzett egy gólt szélről, majd az üres kapuba lőtt, 24-30. Mindent megpróbáltak a hazaiak, de ma mindenre volt válaszunk, csapatként küzdöttünk. A hajrában érkezett csapatunkba William Bogojevic, aki első meccsét játszotta #kékek mezben a Bajnokok Ligájában. Svéd légiósunk premier gólját is megszerezte, amit felállva ünnepeltek a játékostársak. A vége 35-30-as győzelem, fontos két pontot szereztünk idegenben.