Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

50. győzelmünket arattuk a PICK Arénában

Remek és sportszerű hangulatban, 38-29-re nyertünk az újonc ETO University Handball csapata ellen a K&H férfi kézilabda ligában. Ez volt az 50. sikerünk a PICK Arénában.
Szerző: Süli RóbertFotók: Sólya Eliza

OTP Bank-Pick Szeged–ETO University Handball Team 38–29 (19–13)
Férfi kézilabda NB I., 7. forduló. Szeged, Pick Aréna, 2306 néző. Vezette: Hargitai, Markó.
OTP Bank-PICK Szeged: Mikler – Sostaric 9/2, Garciandia 4, Kalaras 1, Mackovsek 5, Frimmel 3, Smárason 2. Csere: Thulin (kapus), Bánhidi 3, Bodó 3, Toto 3, Jelinic 1, Szilágyi 2, Szepesi 1, Bogojevic 1. Vezetőedző: Michael Apelgren.
Győr: Pásztor I. – Nagy M., Balogh Zs. 5/3, Bombac 3, Vajda 3, Bozovic 5, Hári 4/2. Csere: Bősz (kapus), Dely 1, Pieczonka, Vilovszki 2, Laurinyecz 1, Dörnyei 1, Fazekas M., Lang 4. Vezetőedző: Kilvinger Bálint.
Hétméteres: 2/2, il. 5/5.
Kiállítás: 2, ill. 4 perc.

Tíz év után találkoztunk ismét a Győr csapatával az NB I-ben. Nyertünk, ez most a legfontosabb, 38-29-re győztünk az újonc ellen. Remek hangulatban, hiszen népes győri tábor érkezett a PICK Arénába, számukra is ez volt a premier, hiszen új otthonunkban még nem játszottunk velük. Nagy taps köszöntötte a zöld-fehér híveket, akik „Szervusztok!” – kiálltással üdvözölték a hazai szurkolókat.

És jött a bemutatás! Előbb volt kapusunk, Pásztor Imre, majd Balogh Zsolt és Dean Bombac kapott olyan érzelmi töltetet a lelátóról, hogy azt biztos, hogy sokáig elviszik magukkal. Janus Smárason is mosolyogva futott ki a pályára, hiszen tegnap megszületett kislánya, így élete első apukás meccsére készülhetett. A bemutatás után Kiss Bence, klubunk cégvezetője kedveskedett ajándékkal Dekinek.

Rangadóhoz méltó hangulatban kezdődött a bajnoki. A meccs elején főként Milos Bozovic góljainak, és Pásztor Imre bravúrjainak köszönhetően vezetett a Győr. A 13. perctől viszont felpörgettük a ritmust, Mikler Roli parádézott a kapuban, elől jöttek a gólok, Mario Sostaric, Bánhidi Bence lövése rendre utat talált, így 8-8 után 12-8-ra léptünk el. A 21. percben még 13-11-re feltornázta magát a vendég együttes, azonban a hajrában nem hagytunk nekik esélyt, a friss édesapa, Janus Smárason is kétszer betalált, a zárógól pedig Marin Jelinicé volt, így magabiztosan, 19-13-ra vezettünk.

A szünetben jutalmaztuk „Szeptember hónap akadémistáját”. Erre szokták azt mondani, hogy „nem esett messze az alma a fájától”, hiszen egykori játékosunk, Herbert Gábor gyermeke, Herbert Benedek vehetett át ajándékot. Ezután jöttek a „Jó tanuló, jó sportoló” fiatalok. Klubunk és KÉSZ csoport minden – vasárnap hosszabb beszámoló lesz a jutalmazottakról – évben díjazza azokat, akik kiválóan sportolnak és az iskolában is ügyesek. Klubunk legendája, Fekete Róbert és ifjabb Varga Mihály, a KÉSZ csoport képviseletében adta át az ajándékokat.

A Nagy dobás játékban pedig ismét elvitték a fődíjat, a 100 ezer forintot, sikerült a félpályáról úgy gólt dobni, hogy a labda a gólvonal mögött pattant le.

Imanol Garciandia, majd Mario Sostaric talált a kapuba, így indult a második harminc perc. Borut Mackovsek és Bodó Richárd is elkapta a fonalat, jöhettek a gólzenék, járt a taps, hiszen egyre nőtt a különbség a két csapat között. A 43. percben Janus Smárasont kellett ápolni, Milos Bozivic könyöke találta telibe, izlandi irányítónk szemöldöke szakadt fel, így William Bogojevic lett az irányítónk.

Szerencsére ez sem zavart meg bennünket, tartottuk a magabiztos előnyt, a 47. percben Jérémy Toto pattintott a hálóba, először vezettünk tízzel, 30-20. Ekkor már a szélen Szilágyi Benjámin és akadémistánk, Szepesi Zsombor szerepelt. Mindketten ügyeskedtek, Benji kétszer-, Zsombor pedig egyszer talált a kapuba. A végén tízen belül tornázta magát a kisalföldi együttes, de a magabiztos sikerünket (38-29) nem tudták megakadályozni. Ez volt az 50. sikerünk a PICK Arénában.

A lefújást követően talán az egész meccs legszebb pillanatait láthattuk. Megszokott dolog, hogy csapatunk körbemegy, de olyan még nem fordult elő, hogy a vendégjátékosok is ezt teszik, a szegedi és győri szurkolók is lepacsiztak mindenkivel. Erről szól a sport, ezért szép játék a kézilabda, Michael Apelgren szavait idézve: „Ez a kézilabdacsalád!”

Michael Apelgren: – Hatalmas szükségünk volt lélektanilag erre a győzelemre. Örülök, hogy sima sikert arattunk, az utolsó része a mérkőzésnek már nyugodtan folyt le. Elégedett vagyok a srácok hozzáállásával. Az irányítók a csapat lelkei, akik közül van, az egyik sérüléssel bajlódik, míg a másik gyermeke születése miatt volt olykor távol, ami egyaránt hátráltatott bennünket. A hazai közönség várta Bombac visszatérését is, szép, sportszerű jelenet volt látni, ahogy mindkét csapat körbement az arénában és lepacsizott a szurkolókkal.