Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

A 16. Szeged-Dabas NB I-es meccs következik

Szombaton 18 órakor a K&H férfi kézilabda ligában a Dabas KC együttesét fogadjuk a PICK Arénában. Ez lesz a két csapat 16. NB I-es párharca.
Szerző: Süli RóbertFotók: Sólya Eliza
A 16. Szeged-Dabas NB I-es meccs következik
A 16. Szeged-Dabas NB I-es meccs következik

Nem sikerült legyőzni a HC Zagrebet, a horvát együttes 27-26-ra nyert ellenünk a Bajnokok Ligájában. Sokáig nincs időnk a szomorúságra, mert jön az újabb feladat, szombaton 18 órakor a K&H férfi kézilabda ligában a Dabas KC együttesét fogadjuk a PICK Arénában.

Eddig tizenöt meccset játszottunk ellenük az NB I-ben, és mind a 15-öt megnyertük, százszázalékos a mérlegünk. Tavaly ősszel idegenben 38-29-re diadalmaskodtunk, klubunk saját nevelésű játékosának, Szilágyi Benjáminnak igazán emlékezetes marad a meccs, hiszen 13 gólt szerzett. Akadémistánk, Szűcs Balázs is szívesen emlékszik vissza a dabasi összecsapásra, élete első felnőtt első osztályú találkozóján léphetett pályára.

A Pest vármegyei együttes jelenleg a 14 csapatos bajnokságban a 13. helyen áll. Hét pontot gyűjtöttek, két győzelmet, három döntetlent és kilenc vereséget könyvelhettek el eddig. A keretükben több egykori játékosunk is szerepel. Fekete Bálint EHF-kupa-győztes volt velünk, Nagy Tibor és Tisza Levente akadémiánkon pallérozódott, majd játszott az NB I-ben. Több egykori válogatott is erősíti a soraikat, Szöllősi Szabolcs, Zdolik Bence, vagy éppen a horvát klasszis, Zlatko Horvat. Idén egy meccset játszottak, hazai pályán 48-24-es vereséget szenvedtek a Veszprémtől.

Az biztos, hogy 40 nagylaki lakos izgalommal készül a szombati bajnokira. Klubunk immár hagyományt teremt azzal, hogy picinyke Csongrád-Csanád vármegyei települést meghív a PICK Arénába – a premieren Kövegy volt a vendégünk. Ami igazán különlegessé teszi a kirándulásukat, hogy csapatunk busza megy el értük, majd a meccs után hazaviszi őket.

A Dabas elleni hazai bajnokira ITT lehet jegyet vásárolni.

Az őszi meccs jegyzőkönyve:
Dabas KC-OTP Bank-PICK Szeged 29-38 (15-19)
K&H férfi kézilabda liga, 2. forduló, Dabas, 600 néző. Vezette: Kovács, Mándli.
Dabas KC: Nagy – Horvat 4/1, Fekete 2, Török, Garajszki 1, Zdolik 8/3, Ág. Csere: Pallag (kapus), Hunyadi, Szöllősi 5, Tisza 2, Bálint 4, Dobrkovic 3, Bognár, Katona. Vezetőedző: Tomori Győző.
OTP Bank-PICK Szeged: Thulin – Sostaric 4, Kalaras 2, Smárason 2, Toto 1, Bogojevic 2, Jelinic 3. Csere: Nagy M. (kapus), Garciandia 2, Szilágyi 13/4, Bánhidi 2, Kukics 5, Bodó 1, Frimmel 1, Mackovsek. Vezetőedző: Michael Apelgren.
Kiállítás: 8, ill. 6 perc
Hétméteres: 5/4, ill. 4/4

További friss hírek

Webshop termékek

Ugrás az oldal tetejére