Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

A 7. Szeged–Nantes következik a Bajnokok Ligájában

Csütörtök 18.45-kor a Bajnokok Ligája harmadik fordulójában a francia HBC Nantes csapatát fogadjuk a PICK Arénában.
Szerző: Süli RóbertFotók: Sólya Eliza
A 7. Szeged–Nantes következik a BL-ben

Harminc évre nyúlik vissza a francia csapatok elleni nemzetközi történelmünk. Az 1994–1995-ös szezonban a Montpellier ellen az EHF-kupa nyolcaddöntőjében találkoztunk, és sikerült továbbjutnunk, miután hazai pályán 27–24-re nyertünk, idegenben pedig nem mindennapi izgalmak közepette csak 22–20-ra kaptunk ki.

Az első BL-meccsünket (2002–2003-as szezon) is a Montpellier ellen játszottuk, az is emlékezetes volt, hiszen a Nikola Karabatic fémjelezte gallokat itthon 29–22-re az újszegedi sportcsarnok parkettájába „döngöltük”, míg idegenben csak egyetlen góllal, 27–26-ra kaptunk ki, és a negyeddöntőbe verekedtük magunkat.

A HBC Nantes együttesével is emlékezetes idényben volt a premier. A 2013–2014-es szezonban az EHF-kupa csoportkörében találkoztunk velük. Itthon 28–27-re nyertünk, idegenben kikaptunk (31–23), de így is mi jutottunk tovább csoportelsőként. A történet pedig ismerős a #HandballFamily számára, hiszen Berlinben elhódítottuk az EHF-kupát.

A Bajnokok Ligájában eddig hatszor csaptunk össze velük. Egyelőre még a vendégek mérlege a kedvezőbb, hiszen egyszer legyőztük őket, egyszer – éppen az utolsó meccsen – döntetlent lett az eredmény, míg a Nantes négyszer nyert. 170 gólt dobtunk nekik, ők 183-szor vették be a kapunkat.

A most futó szezonban hasonló mutatóval rendelkezik a két csapat, egy győzelem és egy vereség a mérlege a BL-csoportkörében. A franciák már kedd este megérkeztek Szegedre, szerda délután a PICK Arénában edzenek. Az biztos, hogy az egykori játékosunknak, Matej Gabernek furcsa érzés lesz ellenfélként pályára lépni. A háromszoros magyar bajnok és egyszeres kupagyőztes beállóst a bemutatás előtt köszöntjük, így aki teheti, időben érkezzen a meccsre, mert a volt kézilabdásunk nagyon megérdemli, hogy sokan megtapsolják.

A PICK Szeged Zrt. ismét szurkolói zónával várja a #HandballFamily-t, így az Aréna előtt jól szórakozhat mindenki, de bent 18 órától ismét felvezető műsorral jelentkezünk, amely már a Magdeburg ellen is rengeteg új elemmel jelentkezett, és parádésra sikerült a csapatunk bemutatása, amelynek aktív részese a #kékek tábora.

Jön a harmadik meccsünk a 2024–2025-ös Bajnokok Ligája-szezonban. Fontos találkozó vár ránk, szerencsére teljes a keretünk, így a legerősebb összeállításban szerepelhetünk.

A meccset a Sport 1 TV élőben közvetíti.