Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

Bemutatjuk a legendáinkat: Jonas Källman (9. rész)

December 9-én avattuk fel a PICK Arénában a Legendák Falát. A kilencedik részben Jonas Källmant mutatjuk be.

„A kapitány!” Klubunk eddigi történetének legeredményesebb játékosa. Négy nagy címet szerzett velünk: csapatkapitányként kétszer emelhette magasba a magyar bajnoki serleget, egyszer a Magyar Kupát, játékosként pedig egyszer az EHF-kupát. A hét év alatt, amelyet eltöltött nálunk, nagyon sokat tanultunk tőle, a nevét örökre beírta a szegedi kézilabda-történelembe.

2014 telén érkezett hozzánk. Sikeres pályafutás volt már ekkor mögötte, így ország-világ felkapta a fejét, hogy a PICK Szeged játékosa lett. Büszkén mutattuk be, hogy minket választott. Klasszisát gyorsan bizonyította, hamar példakép lett. Hihetetlen győzelmeket aratott, mégis megmaradt embernek. Mindenkihez volt egy kedves szava, ha kértek tőle valamit, szívesen teljesítette. A pályán pedig? Nem ismert elveszett meccset, űzte, hajtotta a társakat, és a győzelmek ennek köszönhetően nem is maradtak el.

Mindent elmond a mentalitásáról, hogy vakbélműtétje után 13 nappal már játékra jelentkezett a THW Kiel elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntőn. Nyertünk 31-29-re, Jonas a mezőny legjobbja volt. Állva tapsolt neki az újszegedi sportcsarnok közönsége. Szép lett Jonas búcsúja. Az utolsó szegedi meccsén, a bajnoki döntő veszprémi visszavágóján ő szerezte az utolsó gólt, amellyel nyertünk, és utána ünnepelhettünk, majd magasba emelhette a bajnoki serleget. Könnyes volt a búcsú, a záró összejövetelen jelentette be a klubunk elnöke, dr. Szűcs Ernő Péter, hogy a 8-as mezt visszavonultatjuk, és Jonasról elnevezzük majd a PICK Aréna egyik szektorát. Kapitányunk a Legendák Falára is felkerült, oda, ahol a 60 éves klubunk legnagyobbjainak helye van.

– Hatalmas büszkeség volt tőle átvenni a csapatkapitányi karszalagot, és hogy őt követhettem a PICK Szegedben. Sokat tanultam tőle. Leginkább a sportág iránti alázatot, azt a szemléletet, amelyet ő képviselt. Egy ember életében kevésszer adatik meg, hogy  ilyen remek csapattársa legyen. Jonas a pályán, az öltözőben, a civil életben is nagy tanítómester volt. Szerencsések vagyunk, mert a jelenlegi keretből többen is vele együtt játszhattunk, rengeteg mindent leshettünk el tőle. Nekem különösen sok minden megmaradt vele kapcsolatosan, hiszen az edzések után nagyon sokszor magyarázta, miként kell védekezni, megmutatta, hova helyezkedjek, hova lépjek. Nagy hálával tartozom neki, de szerintem az egész szegedi kézilabda is, hiszen nagy kapitánya volt a PICK Szegednek – mondta Jonas Källmanról Bánhidi Bence, a csapatunk kapitánya.

Névjegy

Jonas Källman

Poszt: balszélső

Szegedi karrierje: 2014-2021

Legnagyobb szegedi sikerei: kétszeres magyar bajnok (2018, 2021), EHF-kupagyőztes (2014), Magyar Kupa-győztes (2019)