Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

Egyetlen gólon múlott a pontszerzés

Nem mindennapi izgalmak közepette, 29-28-as vereséget szenvedtünk a Bajnokok Ligájában a dán Aalborg Handbold otthonában.
Szerző: Süli RóbertFotók: Aalborg Handbold

Aalborg Handbold–OTP Bank-PICK Szeged 29–28 (16–15)
Bajnokok Ligája, B csoport, 5. forduló. Aalborg, Sparekassen Danmark Arena, 5348 néző. Vezette: Kurtagic, Wetterwik (svédek).
Aalborg: Norsten – Björnsen 4, Hoxer 2, Hald 4, Möllgaard, Arnoldsen 3, Juul 5. Csere: Martins 1, Vlah 2, Möller 1, Thurin 5/5, Munk 2, Larsen. Vezetőedző: Maik Machulla.
OTP Bank-PICK Szeged: Thulin – Sostaric 1, Röd 3, Kukic 4, Bánhidi 3, Mackovsek 3, Frimmel 5/2. Csere: Mikler (kapus), Toto 1, Garciandia 1, Kalaras, Bodó 6, Jelinic 1. Vezetőedző: Michael Apelgren.
Hétméteres: 5/5, ill. 4/2.
Kiállítás: 0, ill. 4 perc.

Janus Smárason nem tartott csapatunkkal az Aalborg Handbold elleni idegenbeli BL-meccsre. Izlandi játékosunk felesége bármelyik pillanatban szülhet, így Michael Apelgren vezetőedző engedélyezte számára, hogy a párja mellett maradjon Szegeden. Mesterünk kiemelte, hogy egy gyermek megszületése mindennél fontosabb.

Nagy ölelgetéssel indult a bemelegítés. Kijutott a vállveregetésből Miguel Martinsnak, aki a nyáron távozott tőlünk, és lett a dán Aalborg játékosa. Mindenki nagy szeretettel köszöntötte az irányítót.

Aalborgban imádják a kézilabdát. Két órával a találkozó kezdete előtt gyerekmeccs színesítette a programot, miközben a VIP-rész totálisan megtelt, Dániában a találkozó előtt zajlik a szponzorok között társadalmi élet. A sok-sok piros mezes hazai szurkoló között azért feltűnt néhány #kékek mezes szimpatizáns is, így most sem maradtunk buzdítás nélkül. Ez mindig jó érzés, hogy mellettünk vannak a szegedi szurkolók.

Füstben nem volt hiány a bemutatás alatt. Mi kezdtünk, Borut Mackovsek bombája talált utat a kapuba, majd egy jó védekezést követően Magnus Abelvik is gólt szerzett, 0-2. A 6. percben is kétgólos előnyben voltunk, Lazar Kukics bombája után 4-2 volt nekünk. Mario Sostaric a 8. percben megszerezte 400. szegedi BL-találatát, így másodikként csatlakozott a „Négyszázasok klubjához”. A 9. percben egyenlítettek a hazaiak, majd egy elrontott támadásunk után átvette a vezetést az Aalborg, 6-5. Borut Mackovsek akkora gólt lőtt, hogy a helyi munkások foltozhatták a meccs után a hálót, 6-6. Emberhátrányba kerültünk, de nem hagytuk ellépni a hazaiakat, 7-7. A 14. percben két találattal lépett el az Aalborg, 9-7 állt az eredményjelzőn, időt is kértünk. Bodó Richárd törte meg a gólcsendünket, így tapadtunk a dán csapatra. A 20. percben Jérémy Toto ziccere után is egy volt „közte”, 11-10. Gleb Kalaras kapott 2 perces kiállítást, Mikler Roli viszont ziccert védett, támadásunkból pedig Bodó Ricsi egyenlített, 11-11. Elég volt néhány elrontott támadás, 15-12-re húzott el az Aalborg. A hajrában faragtunk a hátrányunkból, így csak egyetlen találattal, 16-15-re vezetett a hazai alakulat.

Hazai góllal indult a második harminc perc, de jött gyorsan Sebastian Frimmel válasza, 17-16. Hiába védett kétszer is hatalmasat Mikler Roli, nem sikerült egyenlítenünk. A 38. percben ismét három gól lett a két csapat között, 20-17. Seppo értékesített egy hetest, majd egy ziccert, így továbbra is látótávolságon belül voltunk, 20-19. Roli parádés volt a kapuban, ebből merítettünk igazán erőt. A 42. percben időt is kértek a dánok. Ez jó hatással volt rájuk, 22-19-re léptek el. Igen ám, de kemény fából faragtak bennünket. Jött két „Ricsi-löket”, máris 22-21 lett az eredmény. Izgalomban most sem volt hiány! Újból hibáztunk támadásban, így az 53. percben már 27-23 volt az eredmény. Zsinórban három gólt szereztünk, 27-26. Nyílt lett a meccs. Mikler Roli megint védett, Bánhidi Bence pedig hetest harcolt ki, Frimmel ezt értékesítette, egyenlítettünk, 27-27. Egy perccel a vége előtt is döntetlen volt, 28-28. Fél perccel a vége előtt az Aalborg hetesből vezetést szerzett. 18 másodperccel a vége előtt időt kértünk, az egyenlítésért támadhattunk. Bánhidi Bence hetest harcolt ki, amit elrontottunk, így az Aalborg 29-28-ra legyőzött bennünket.

Folytatás szombaton 17 órakor a magyar bajnokságban a Csurgói KK otthonában.