Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

Felpörgettük a ritmust, fölényesen nyertünk

Szoros első félidő után, egy remek második harminc percet produkáltunk a Budakalász otthonában, így 37-27-re nyertünk.
Szerző: Süli RóbertFotók: Sólya Eliza

CYEB Budakalász-OTP Bank PICK Szeged 27–37 (17–21)
K&H férfi kézilabda liga, 4. forduló, Budakalász, 400 néző. Vezette: Sándor, Szabó.
Budakalász: Váczi 1 – Varjú 4/2, Papp 2, Juhász 2, Mikhalin 3, Juric-Grgic 2/2, Kovács. Csere: Tóth M. 1 (kapus), Dávid, Varga 3/1, Polcar 4, Tájok, Tyiskov 5, Szakács, Kőrösi. Vezetőedző: Csoknyai István.
OTP Bank-PICK Szeged: Thulin – Szilágyi 4/1, Garciandia 5, Kalaras 2, Mackovsek 6, Smárason 1, Jelinic 1. Csere: Nagy (kapus), Toto 3, Bogojevic 3, Abelvik 1, Kukics 4, Bodó 1, Szepesi 2, Sostaric 3/1, Balogh 1. Vezetőedző: Michael Apelgren.
Kiállítás: 6, ill. 10 perc
Hétméteres: 7/5, ill. 3/2

Bánhidi Bence, Mikler Roland és Sebastian Frimmel pihenőt kapott Michael Apelgren vezetőedzőtől, így Nagy Martin és két akadémistánk, Balogh Dániel és Szepesi Zsombor került be a keretünkbe. Hazai oldalon három ismerőst is köszönthettünk, a Budakalász masszőre Bendó Csaba, míg a keretben két egykori játékosunk, Tóth Mihály és Varga Mihály szerepelt.

Mivel a kapitány és helyettese is hiányzott, így Mario Sostaric vezette ki csapatunkat a kalászi csarnok küzdőterére, SuperMario viselte a karszalagot.

A hazaiak szereztek vezetést, amire Szilágyi Benjámin gyorsan válaszolt, majd szintén ő talált a kapuba, így fordítottunk, 1–2. Ezután jött Borut Mackovsek, előbb egy távoli bombája talált utat, majd egy ziccert is értékesített, 1–4. Tartottuk a háromgólos előnyünket, és minden egyes találatunk után a kispadon ülő játékosaink felállva ünnepelték a gólszerzőt. A 9. percben Juric-Grigic ziccerben fejbe lőtte Tobias Thulint – 2 percet kapott –, így érkezett a kapunkba Nagy Martin. A 15. percben Imanol Garciandia talpról eresztett el egy bombát, ekkor 10–5-re léptünk el. Jött is a taps a népes szegedi tábortól – két szektort is megtöltöttek a #kékek hívei. A 24. percben 15–12-re jött fel a hazai csapat, de Lazar Kukics gólja után ismét négy volt az előnyünk, 12–16. A hajrában Szepesi Zsombor is a kapuba talált, így harminc perc után 21–17-re vezettünk.

Közel öt percig nem született gól a második játékrész elején, a gólcsendet Imanol Garciandia törte meg. Jérémy Toto, majd Gleb Kalaras is a kapuba talált, 24-17 lett pillanatok alatt az eredmény. Időt is kértek a hazaiak. Tobias Thulin visszaállt a kapuba és közel kilenc percig nem kapott gólt. Tízzel léptünk el – 18-28 -, védekezésben érkezett is a csapatunkba Balogh Dániel, aki egyből ki is harcolt egy hetest. Elkaptuk a fonalat, felpörgettük a ritmust, Bogojevic bombája után már 32-19-es vezetésünket mutatta az eredményjelző. Szólt a taps, tartottuk az előnyünket, és már mindenki azon szurkolt, hogy minden mezőnyjátékosunk gólt szerezzen. Ez az utolsó percben össze is jött, Balogh Dániel is bevette a hazai kaput, végül 37-27-re nyertünk.

Csapatunk legközelebb október 9-én (szerda) 18.45-kor a Bajnokok Ligájában a HC Zagreb otthonában lép pályára.