Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

Győzelemmel kezdtük a szezont

A #HandballFamily felállva tapsolta csapatunkat, amely 41-23-ra nyert a QHB Eger elleni szezonnynyitó bajnokin.
Fotók: Dénes Balázs

OTP Bank-PICK Szeged–QHB Eger 41–23 (18–8)
Férfi kézilabda NB I., 5. forduló. Szeged, Pick Aréna, 2143 néző. Vezette: Altmár, Horváth M.
OTP Bank-PICK Szeged: Thulin – Sostaric 11/3, Abelvik Röd 2, Toto 1, Mackovsek 1, Jelinic 8, Kukics 2. Csere: Mikler (kapus), Bánhidi 3, Szilágyi 3/2, Kalaras 1, Bodó 3, Smárason, Garciandia 3, Bogojevic 3, Lukács. Vezetőedző: Michael Apelgren.
Eger: Ágoston Á. – Lezák, Sarak 2, Arszenics 3/1, Zennadi 3, Tóvizi 1, Száva 1. Csere: Ficzere (kapus), Szöllősi O. 3, Reza 4, Tóth K. 5, Maracskó 1, Kiss G., Bőti. Vezetőedző: Tóth Edmond.
Hétméteres: 5/5, ill. 1/1.
Kiállítás: 4, ill. 4 perc.

Lazar Kukics szerezte a 2024-2025-ös szezont első #kékek találatát. Ez premier gól volt számára, hiszen az NB I-ben először volt eredményes szerb válogatott irányítónk. Tobias Thulin lehúzta a rolót, így gyorsan skandálni is kezdte lelkes közönségünk kapusunk nevét. Egészen a hetedik percig jól zárt a védelmünk, a vendégek ekkor szerezték az első találatukat. Ezután Magnus Abelvik Röd is gólt szerzett, így ő is gyorsan túl volt a premieren. Thulin ziccereket védett, elől pedig Marin Jelinic és Mario Sostaric dobálta a gólokat, így egyre nagyobb lett a távolság a két csapat között. Jött a másik két új fiú, Jérémy Toto és William Bogojevic találata is, amit nagy boldogsággal fogadott a közönség. Robogtunk, az első harminc perc – ebben a félidőben élete első NB I-es szegedi bajnokiját játszotta akadémistánk, Lukács Kornél - utolsó gólját olimpiai bronzérmesünk, Imanol Garciandia szerezte, így a félidőben 18-8-ra vezettünk.

A szünetben klubunk elnöke, dr. Szűcs Ernő Péter kísérte a pálya közepére Jim Gottfrindssont. A svéd játékos a jövő nyáron igazol hozzánk, szurkolóink hatalmas ovációval köszöntötték.

Hatalmas iramban kezdtük a második játékrészt. Rengeteg labdát szereztünk, SuperMario és Jelinic pedig élt a lehetőségekkel, könnyű gólokat szereztek, egy 7-0-as rohammal indítottunk. Mikler Roli is többször védett, 25-8-ra léptünk el. Tetszett is ez a szurkolóinknak, akik űztek, hajtottak bennünket. Remek volt a hangulat. A 48. percben már 38-18 állt a PICK Aréna eredményjelzőjén. Ugrált is mindenki a lelátón. Ezután jött egy kisebb holtpont, így faragott hátrányából az Eger, de ez csak arra volt elegendő, hogy húsz gólon belülre tudott kerülni a Heves vármegyei együttes. A vége vastaps, méghozzá felállva tették ezt a szurkolóink, győzelemmel kezdtük a 2024-2025-ös szezont.

Folytatás jövő szerdán 18 órakor hazai pályán, a PICK Arénában a HE-DO B. Braun Gyöngyös ellen.

Michael Apelgren, az OTP Bank-PICK Szeged vezetőedzője: – Nagyon boldog vagyok amiatt, ahogy hozzáállták a játékosaink a mérkőzéshez. Sikerült bemutatni abból a stílusból egy kicsit, amit szeretnék majd játszani a jövőben. Azt kértem a csapattól, hogy próbáljunk meg minél többet futni, ezzel nagyon elégedett vagyok. Ugyanakkor túl sokat hibáztunk, tizenhét technikai hibánk volt a hatvan perc során. Bízom benne, hogy ez a lendületes játékunk a jövőben továbbra is fejlődik. Csodálatos volt a hangulat a mérkőzés során, büszke vagyok rá, hogy ehhez a klubhoz tartozom.

Bodó Richárd, az OTP Bank-PICK Szeged játékosa: – Nagyon jó volt újra a Pick Arénában pályára lépni. Ma az volt a feladatunk, hogy jó védekezés után minél többet fussunk. Sok technikai hibánk akadt, de ez az idő előrehaladtával biztosan jelentősen csökkenni fog. Sok sikert kívánok az Egernek is a bajnokságra!