Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

Hiába hajráztunk nagyot, egyetlen góllal nyert a Barca

Hatalmasat küzdve, egyetlen góllal, 31-30-ra kikaptunk a Barca otthonában a Bajnokok Ligájában.
Fotók: Barca
Ez nem a mi esténk volt

Barcelona–OTP Bank-PICK Szeged 31–30 (20–12)
Bajnokok Ligája, B csoport, 2. forduló. Barcelona, Palau Blaugrana, 1500 néző. Vezette: Merz, Kuttler (németek).
Barcelona: Perez de Vargas – Janc 4, Mem 4, P. Cikusa 2, Frade 3, N’Guessan 2, Arino 2. Csere: Nielsen (kapus), A. Gómez 5/2, Carlsbogard 3, T. Petrus, J. Rodríguez 1, Richardson 3/1, M. Ortega 2, Makuc. Vezetőedző: Carlos Ortega.
OTP Bank-PICK Szeged: Thulin – Sostaric 8/2, Abelvik 3, Toto, Kalaras 2, Bodó 6, Frimmel 2. Csere: Mikler (kapus), Bánhidi 3, Kukics 2, Mackovsek 1, Garciandía 1, Jelinic 1, Smárason, Szilágyi 1. Vezetőedző: Michael Apelgren.
Hétméteres: 4/3, ill. 3/2.
Kiállítás: 8, ill. 10 perc.

A szerdai úton minden rendben volt, pontosan érkeztünk meg Barcelonába. Csütörtök délelőtt egy hatalmas csapat csocsómeccs zajlott a szálloda halljában – a fiatalok legyőzték az öregeket -, majd közös séta szerepelt a programban. Szerencsére remek időben tettünk egy nagy kört a hotel környékén.

50 szegedi szurkoló

Teljes volt a keretünk, így mindenkire számíthatott Michael Apelgren vezetőedző a szezon második Bajnokok Ligája-mérkőzésén, az első idegenbeli fellépésünkön. A Barca elleni meccs előtt Thiagus Petrust – őszre festette a haját – többen is megölelték, hiszen Bánhidi Bence, Bodó Richárd és Mario Sostaric 2018-ban magyar bajnoki címet ünnepelhetett a brazil játékossal. Ötven szegedi szurkoló hangja töltötte be a Palau Blaugranát. Meglepően kevesen foglaltak helyet lelátón, a kezdéskor lehettünk 1500-an.

Az első félidő

Négy hazai góllal kezdődött a meccs, több technikai hibát is vétettünk, amelyeket a Barca könyörtelenül kihasznált. A negyedik percben Bodó Richárd törte meg a gólcsendünket. Tartotta 4 gólos előnyét a katalán együttes, 8-4-nél, a 10. percben ki is kérte idejét mesterünk, Michael Apelgren. Jó hatással volt ránk, előbb Sebastian Frimmel, majd Magnus Abelvik lőtt gólt, 8-6-ra jöttünk fel. Kimaradtak a helyzeteink, pedig megvoltak a lehetőségeink, a 20. percben 13-9 volt az eredmény, ismét megléptek a hazaiak. Jött egy nagyobb gólcsend nálunk, ellenfelünk csinált egy újabb 4-0-s sorozatot, 17-9-nél ki is kellett kérnie második idejét vezetőedzőnknek. A hajrában is megvolt minden esélyünk arra, hogy közelebb kerüljünk, azonban ziccereket rontottunk, így a félidőben 20-12 volt az eredmény.

A második félidő

A második játékrészre érkezett a kapunkba Mikler Roland. Sebastian Frimmel talált be, majd Mario Sostaric is értékesített egy ziccert. jól kezdtünk. A 37. percben Sostaric hetese után 22-17 állt az eredményjelzőn. Jött egy újabb hullámvölgy nálunk, ez pedig egy ilyen csapat ellen fér bele, a 43. percben 27-19 volt az eredmény. Küzdöttünk, egy pillanatra sem adtuk fel, a 47. percben 27-22-re kapaszkodtunk fel. Komoly hajrát nyitottunk, az 53. percben Magnus Abelvik találata után már csak három volt a Barca előnye, 29-26. Időt is kért a hazaiak mestere, Carlos Ortega. Mikler Roli ismét parádés teljesítményt nyújtott, több bravúrt is bemutatott. Zengett is a tábor: „Roli! Roli!” Lazar Kukics pazar gólja után 29-27 volt az állás. Bodó Ricsi emelkedett, a bombája a kapuban landolt, 29-28. Borut Mackovsek 2 percet kapott, ezt pedig a hazaiak kihasználták, és nem volt esélyünk az egyenlítésre, egyetlen góllal, 31-30-ra vereséget szenvedtünk.

Vasárnap itthon

Csapatunk legközelebb vasárnap 18 órakor a K&H férfi kézilabda ligában a Balatonfüred együttesét fogadja a PICK Arénában. A Bajnokok Ligájában szeptember 26-án (csütörtök) 18.45-kor szintén itthon szerepelünk, az ellenfelünk a francia HBC Nantes lesz.