Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

Kikaptunk a Kolstad ellen a Bajnokok Ligájában

Remekül kezdtük a harmadik hazai meccsünket a BL csoportkörében, ám a második félidő a norvégoké volt. A Kolstad végül 27–29-es győzelemmel távozott a PICK Arénából.
Szerző: Gyúrós IstvánFotók: Sólya Eliza

OTP Bank-PICK Szeged–Kolstad Handball 27–29 (11–12)
Bajnokok Ligája, B csoport, 6. forduló. Szeged, PICK Aréna, 4859 néző. Vezette: Pavicsevics, Raznatovics (montenegróiak).
OTP Bank-PICK Szeged: Thulin – Sostaric 9/5, Garciandia 9, Smárason 2, Bánhidi 3, Mackovsek, Frimmel 1. Csere: Mikler (kapus), Toto, Kalaras 1, Bodó 1, Jelinic 1. Vezetőedző: Michael Apelgren.
Kolstad Handball: Bergerud – Gudjonsson 2, Söndena 5, Eck Aga, Gullerud 2, Lyse 3, Aalberg 7/2. Csere: Eggen (kapus), Jeppsson 5, Jóhansson, Óskarsson 3, Hald, Hovde 3, Stölefjell. Edzők: Christian Berge, Stian Gomo Nielsen.
Hétméteres: 5/5, ill. 2/2.
Kiállítás: 2, ill. 2 perc.

A Bajnokok Ligája-szezon hatodik mérkőzését játszottuk a Kolstad Handball ellen a PICK Arénában. Az első öt összecsapáson két hazai siker mellett egyszer idegenben is nyerni tudtunk, a két vereségünk pedig mindössze egygólos különbségű volt. Nem volt kérdés, hogy a jó szegedi sorozatot akartuk folytatni a norvégok ellen.

A csapatból kimaradt a norvég Magnus Abelvik Röd, aki lábsérülése miatt nem tudott pályára lépni honfitársai ellen, visszatért viszont Janus Smárason. Először szerepelt a BL-keretben Szűcs Balázs, akadémiánk 19 éves, szegedi születésű jobbszélsője. A kezdés előtt Szűcs Ernő Péter, klubunk elnöke köszöntötte a jubilálókat: különleges mezt kapott a 400 BL-gólnál járó Mario Sostaric, az elitligában immár 300 találatot elérő Bodó Richárd, valamint a Pick-mezben 100 BL-gólos Borut Mackovsek.

Ami a találkozót illeti, csodásan kezdtünk: Bánhidi Bence indította a gólok sorát, majd Garciandia és Frimmel talált be, 3–0-nál időt kértek a vendégek. Ez használt nekik, másfél perc alatt kiegyenlítettek, 3–3. Mario Sostaric pillanatai következtek: előbb egy hetest dobott be, majd a Frimmel által vetődéssel megszerzett labdát dobra az üres kapuba emberelőnyben, 5–3. Sőt, volt folytatás is: Thulin védett, megint gyorsan átjátszottuk a pályát, Sostaric pedig harmadszor sem hibázott, 6–3. Lyse próbálkozásán rajta volt Thulin, de befért a labda, ahogyan Bánhidi beállóból leadott lövése is utat talált a kapuba, 7–4. Egy norvég gól után Thulin védett ziccert, állt is az egész szegedi kispad, majd Garciandia cunderezett remek mozdulattal a kapuba az első negyedóra végén, 8–5.

Aalberg hetese bement, majd 8–6-nál Bodó Richárd szállt be a szegedi csapatba. Eladtunk egy labdát, amiből Söndena lőtt gólt, ezt követően Sostaric lövése lett kapufa. Ennek ellenére sem tudtak egyenlíteni a vendégek, sőt Bodó találatával 9–7-re vezettünk. Bánhidi lőtte be a tizedik hazai gólt, majd Aalberg újabb találata után, 10–8-as vezetésnél, a 25. percben kértünk először időt. A félidő végjátékában előbb Jeppsson talált be, majd Söndena egyenlített – ezek a norvégok percei voltak, 10–10. Bergerud kapus belejött, kettőt is védett, Gudjonsson találatával pedig először vezettek a vendégek. Jelinic volt eredményes, a félidei állást pedig Gullerud alakította ki, 11–12.

A második játékrész elején Garciandia gyorsan egyenlített, utána azonban hízott a különbség: három norvég góllal 12–15-re alakult az eredmény. Megint a spanyol átlövőnk talált be, a túloldalon Jeppsson volt eredményes, de Sostaric újabb két góljával zárkóztunk, 15–16. Következett két norvég gól, illetve egy szegedi időkérés 15–18-nál. Nem sikerültek a támadások, Aalberg és Óskarsson találatával viszont nőtt a hátrányunk, 15–20. Bánhidi mellé Kalaras jött beállóba, az új felállásból két gól is született Kalaras és Garciandia révén, 17–20. A második félidő felénél öt volt a hátrányunk, 17–22.

Sostaric hetesével kezdtük a remélt felzárkózást, majd Garciandia csökkentette háromra a különbséget, 19–22. Sostaric kiharcolt egy hetest, és be is lőtte, egyből nyílt lett a meccs, 20–22. Smárason és Hovde gólváltását Garciandia találata követte, 22–23-nál teljesen felpörgött a közönségünk is. Söndena „duplája” nem jött jókor, ahogyan Sostaric kapufája sem, 23–28-nél megint nagyon elhúztak a vendégek – ekkor már csak öt perc volt hátra. Sajnos a hajrában nem sikerült egyenlítenünk, csak közelebb zárkózni Garciandia és Sostaric két-két találatával: a meccset 27–29-re a Kolstad nyerte.

Folytatás szombaton, hazai bajnokin a Győr ellen, majd jövő szerdán, szintén itthon, a Kielce ellen a Bajnokok Ligájában.

Michael Apelgren: – Megérdemelten nyert a Kolstad, remekül játszottak. Őszintén szólva aggódom, mert remekül indult a szezon, de az utóbbi másfél hétben bőven akadtak gondjaink. Védekezésben nagyjából rendben volt a teljesítményünk, de támadásban túl sok furcsa hibát vétünk, illetve Bergerud kapust is naggyá tettük. Nem kell senkit hibáztatni, együtt vagyunk ezért felelősek, viszont meg kell találnunk, mi nem működik a játékunkban.

Imanol Garciandia: – A legfontosabb pillanatokban, például amikor elkezdtünk felzárkózni, túl sok hibát vétettünk, nem voltunk elég türelmesek, ami megbosszulta magát. Ez a szenvedés időszaka, de ilyen is van – biztos vagyok benne, hogy túl leszünk ezen, és visszatérünk ahhoz a teljesítményhez, ami eddig jellemzett minket.

Stian Gomo Nielsen: – Ez a csarnok minden vendégcsapatnak nehéz terep, küzdős meccset játszottunk. Támadásban kiemelkedő teljesítményt nyújtottunk, az átlövőink és a beállónk is eredményesen teljesítettek. A játékosaim felelősségteljesen játszottak, elégedett vagyok.

Vetle Eck Aga: – Tudtuk, hogy nehéz összecsapás vár ránk, hiszen a szegediek fizikailag is erős csapatnak számítanak, az edzőjük pedig nagy stratéga. Nem vagyunk sokan, de nyugodtak maradtunk, így sikerült felülkerekednünk. Büszkék lehetünk erre a győzelemre.