Vereséget szenvedtünk a Csurgói KK otthonában a K&H férfi kézilabda ligában.
Fotók: Sólya Eliza

Csurgói KK-OTP Bank-PICK Szeged 32–27 (15–12)
K&H férfi kézilabda liga, 6. forduló, Csurgó, Sótonyi László sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Haskó, Natkai.
Csurgói KK: Holló – Tufegdzic 6/2, Brajovic 3, Vasvári, Szeitl 2, Majstorovic 1, Herceg 2. Csere: Füstös, Széll (kapusok), Zagar 2, Papp 4, Kiss 3, Gábor 4, Mazurek 3, Bazsó 1. Vezetőedző: Vladan Matics.
OTP Bank-PICK Szeged: Thulin – Sostaric 5/2, Garciandia 2, Kukic 3, Bánhidi 1, Bogojevic 2, Jelinic. Csere: Mikler (kapus), Kalaras, Mackovsek 1, Toto 2, Szilágyi 1, Abelvik 1, Frimmel 6/1, Bodó 3. Vezetőedző: Michael Apelgren.
Hétméteres: 3/2, ill. 5/3.
Kiállítás: 8, ill. 8 perc.

Csapatunk Zamárdiból utazott a csurgói meccshelyszínre, arról már előzetesen beszámoltunk, hogy az aalborgi BL-meccs után nem tértünk haza Szegedre. A Somogy vármegyei településen szeretik a kézilabdát, így népes publikum előtt futhattunk ki a pályára. Hazai oldalról nemcsak Vladan Matics vezetőedző kötődik hozzánk, hanem akadémiánk kölcsönben szereplő játékosa, Fekete Gellért is.

Közel 20 fős szegedi tábor buzdítása mellett kezdődött a meccs. William Bogojevic első támadásunkból a kapuba talált, a 3. percben pedig már két góllal léptünk – Mario Sostaric szerezte mindkettőt -, ekkor 3-1 volt a javunkra. Tartottuk kétgólos előnyünket, csak azért nem lett nagyobb a különbség, mert támadásban elszórtunk pár labdát. A 12. percben Imanol Garciandia emelkedett a magasba, majd a kapu alsó sarkába bombázott, 4-7. A hazaiak viszont felpörögtek, mi helyzeteket rontottunk, így a 14. percben fordítottak, 8-7-re vezettek. Sőt, három perc múlva már három volt az előnyük, 10-7. Időt is kértünk. Jérémy Toto törte meg hosszú gólcsendünket, majd Magnus Abelvik is bevette a csurgói kaput, 11-9. Sajnos, a hajrában sem változott a helyzet, rengeteg hibát vétettünk elől, így harminc perc után 15-12 állt az eredményjelzőn.

Hazai góllal kezdődött a második játékrész, amire Bodó Richárd válaszolt. Továbbra sem találtuk a ritmust, a 38. percben 21-17 volt a hazaiaknak. Sőt, egy perc múlva 22-17-re léptek el. A CSKK pedig belelkesedett, így még tovább nőtt a két csapat között a különbség, 23-17. Zsinórban három gólt szereztünk, feljöttünk 24-21-re. Időt is kértek a hazaiak. Hetest rontottunk, a védekezésünk sem működött, így hat perccel a vége előtt hat góllal vezetett a Csurgó, 29-23. Innen már nem volt visszaút, jobbnál jobb lehetőséget rontottunk el, így vereséget szenvedtünk, 32-27.

Folytatás október 24-én (csütörtök) 18.45-kor hazai pályán, a norvég Kolstad együttesét fogadjuk a Bajnokok Ligájában.