Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

Magabiztos siker

Második meccsünket játszottuk a K&H férfi kézilabda ligában. A PICK Arénában 35-27-re nyertünk a HE-DO B. Braun Gyöngyös ellen.
Fotók: Sólya Eliza
Magabiztosan győztük le a Gyöngyös csapatát

OTP Bank-PICK Szeged–HE-DO B. Braun Gyöngyös 35–27 (18–8)
Férfi kézilabda NB I., 10. forduló. Szeged, PICK Aréna, 1648 néző. Vezette: Bóna, Földesi.
OTP Bank-PICK Szeged: Thulin – Sostaric 7/2, Garciandía 1, Smárason 3, Bánhidi 4, Bodó 3, Jelinic 3. Csere: Nagy M. (kapus), Toto 2, Kalaras, Mackovsek, Abelvik 2, Kukics 3, Szilágyi 4/2, Bogojevic 3, Szepesi. Vezetőedző: Michael Apelgren.
HE-DO B. Braun Gyöngyös: Uszik – Lakosy 1, Jaros 3, Hegedüs M. 4, Bodor 1, Ubornyák 3, Edwards O. 2. Csere: Tomic, Gyánti (kapusok), Potisk 2, Gáspár Zs. 1/1, Markez 1, Gráf 7/1, Nagy Á. 1, Gyallai 1. Vezetőedző: Bíró Balázs.
Hétméteres: 7/4, ill. 4/2.
Kiállítás: 8, ill. 4 perc.

Ismét felállva tapsolt a #HandballFamily! A meccs kezdetekor szólt a taps, hiszen alapítónk, dr. Bérczy Mihály végezte el a kezdődobást. Misi bácsi az első, Eger elleni találkozón nem tudott itt lenni, mert a családjánál volt, így most pótolta azt a dobást, ami minden évben az övé. Megható volt látni, ahogy kapitányunk, Bánhidi Bence bekísérte, majd megfogta a passzát. Ezek azok a jelenetek, amit mélyen elteszünk a szívünkben, ez teszi különlegessé a mi kézilabda családunkat.

A meccs elején fej-fej mellett haladtak a csapatok. 3-3 után azonban robbantottunk. Tobias Thulin a kapunkban bravúrt bravúrra halmozott, a védelem remekelt, elől pedig jöttek a gólok, különösen Mario Sostaric volt elemében, aki szélről és hetesből is szórta a gólokat. Egyre nagyobb lett a távolság a két csapat között, Janus Smárason is megszerezte első hivatalos szegedi gólját, így mindenki nagy örömére a szünetben már 10 góllal, 18-8-ra vezettünk a HE-DO B. Braun Gyöngyös ellen. Pont annyi volt az eredmény harminc perc után, mint az elmúlt szombaton az Eger ellen.

A kapunkba érkezett Nagy Martin, illetve a második játékrészben kapott szerepet William Bogojevic is. Kicsit lazábban kezdtünk, a vendégek pedig rendre a kapunkba találtak. Igaz, arra nem volt esélyük, hogy közelebb kerüljenek. Marin Jelinic és Szilágyi Benjámin is szép gólokat szerzett, de William Bogojevic és Lazar Kukic bombái is utat találtak, így ismét visszaállt a 10 gólos vezetésünk. Nagy Martin nevét is többször skandálta a lelkes B-közép, amely végig űzte, hajtotta a fiúkat. A hajrában néhány technikai hibát vétettünk, így közelebb került a Heves vármegyei alakulat, de így is magabiztosan, 35-27-re nyertünk.

Michael Apelgren: – Az első félidővel elégedett vagyok, nagyon koncentráltan kézilabdáztunk ekkor. A második félidőre vesztettünk a koncentrációnkból, de a Gyöngyös is jobban játszott ebben a periódusban, szóval ehhez mindenképpen gratulálok. Ugyanakkor elégedett vagyok a mérkőzéssel, remélem hasonlóan alakul majd a jövőnk is.

Nagy Martin: – Jól éreztem magam a pályán, a védelmünk az első félidőben tökéletes volt, a második játékrészre viszont picit fellazult. Három hónap után nagyon jó volt hallani, ahogy a B-közép skandálta a nevemet, ezt mindig magammal viszem a mérkőzésekről.

Folytatás szombaton 18.15-kor ismét hazai pályán, a PICK Arénában patinás rangadót vívunk

a MOL Tatabányával. Egy biztos, hogy nagy szükségünk lesz minden szurkolónkra.

A szombati Tatabánya mérkőzésre ITT lehet jegyet vásárolni.