Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

Micsoda BL-rajt: megvertük a 2023-as győztes Magdeburgot

Nagyszerű győzelemmel kezdtük a Bajnokok Ligája 2024–2025-ös szezonját, remek játékkal vertük a 2023-ban a sorozatot megnyerő, a legutóbbi idényben is a Final Fourban szereplő Magdeburgot 31–29-re. Mikler Roland csodálatosan védett, de az egész csapat extra volt.
Szerző: Gyúrós IstvánFotók: Sólya Eliza

OTP Bank-PICK Szeged–SC Magdeburg (német) 31–29 (17–18)
Bajnokok Ligája, B csoport, 1. forduló. Szeged, PICK Aréna, 5306 néző. Vezette: Lah, Sok (szlovének).
OTP Bank-PICK Szeged: Thulin – Sostaric 7/2, Abelvik 4, Smárason 2, Bánhidi 1, Bodó 4, Frimmel 4. Csere: Mikler (kapus), Mackovsek 2, Toto 1, Kukics 3, Garciandia 2, Kalaras 1, Jelinic, Szilágyi. Vezetőedző: Michael Apelgren.
SC Magdeburg: Hernandez – Pettersson 2, Magnússon 5/3, Saugstrup 3, O’Sullivan 1, Serradilla, Musche 4. Csere: Portner (kapus), Kristjánsson 2, Weber 5, Lagergren 1, Zechel 1, Mertens 1, Zehnder 2, Damgaard 1, Persson 1. Vezetőedző: Bennet Wiegert.
Hétméteres: 2/2, ill. 3/3.
Kiállítás: 6, ill. 2 perc.

Elérkezett, amire minden szurkolónk hónapok óta várt: a nyáron átalakult csapatunk bemutatkozott a Bajnokok Ligája 2024–2025-ös szezonjában. Erre nem is kívánhattunk volna nemesebb ellenfelet, mint a sorozat 2023-as győztesét, a Bundesliga címvédőjét, az SC Magdeburgot.

Ahogyan arról az élő felvezetésünkben is beszámoltunk, a kezdés előtt a pályán köszöntöttük a párizsi olimpián szerepelt játékosainkat, a magyar csapatból Mikler Rolandot, Bodó Richárdot és Bánhidi Bencét, a horvát Mario Sostaricot és Marin Jelinicet, a szlovén Borut Mackovseket, a svéd Tobias Thulint, az olimpiai bronzérmes spanyol Imanol Garciandiát, illetve vezetőedzőnket, a svéd válogatott szakmai stábjában részt vevő Michael Apelgrent. A játékosok egy különleges retró labdát vettek át, illetve megkapták a CE Glass üvegplakettjét.

A vadonatúj bemutató show feltüzelte a nézőket és a csapatot, így igazi BL-hangulatban kezdődhetett a meccs. Bodó kapufája volt az első említésre méltó momentum, majd Saugstrup és szegedi oldalról Smárason talált be, utóbbi tavalyi csapata ellen volt eredményes, 1–1. A harmadik perc végén Frimmel kapott labdát a bal szélen, nem is hibázott, így megszereztük a vezetést, 2–1. Az első hetest a németek lőhették, Magnusson bepattintotta, majd Weber betörésből lőtt gólt. Erre Frimmel szinte azonnal válaszolt, ekkor 3–3-ra álltunk. Kétgólosra a nyolcadik percben alakult először a különbség, ehhez Frimmel újabb találata mellett Weber, Pettersson és Musche góljai kellettek, 4–6. Sostaric első, illetve Magnusson második büntetője is bement, 5–7-re alakítva az eredményt. Super Mario belejött, kétszer akcióból talált be, egyenlítettünk, 7–7. Saugstrup újabb góljára Bodó felelt átlövésből, amely után Ricsi hatalmasat üvöltve ünnepelt, 8–8. Magnusson bevette Thulin kapuját, ezután cseréltünk, Mikler Roland szállt be a 14. perc elején, 8–9. Smárason remek labdát adott Totónak, aki nem hibázott a vonalról, 9–9-cel álltunk negyed órát követően.

Mikler hatalmas védéssel jelezte, nyolc nappal a 40. születésnapja előtt is jó formában van, míg a túloldalon Garciandia gólja ismét szegedi vezetést jelentett, 10–9. Weber betalált, 10–10, majd Sostaric kapott a semmiből kétperces kiállítást. Kapus nélkül támadtunk, Bodó gólt lőtt, Mikler pedig elképesztő bravúrral ért vissza egy ívelésre, 11–10. Amikor Kukics is gólt szerzett emberhátrányból, maximumon pörgött az Aréna, 12–10. Időt kértek a vendégek. Musche a szélről, Bodó egy testcsel után volt eredményes, a Bombázó harmadszor talált be a meccsen. Saugstrup egyedül maradt a beálló helyén, ki is egyenlített, 13–13. Garciandia gólja után Mikler lábbal védett, Kukics indult, majd okos gólt szerzett, kettővel vezettünk, 15–13. A kapott gólokra gyorsan reagáltunk, egy ilyen helyzetben Sostaric azonnal válaszolni tudott, majd a közönséget tüzelte eredményesen. A remeklő Mikler kitolt egy pattintott lövést, ám a következő akcióból Musche csökkenteni tudta a különbséget 16–15. Bodó lövését elsőre védte Portner, de átlövőnk nem csüggedt, azonnal újra próbálkozott, ami már eredményre vezetett, 17–15. A félidő utolsó perceiben három magdeburgi, Weber, Zechel és Musche volt eredményes, így 17–18-as állással mentek szünetre a csapatok.

Jól indult a második játékrész, labdaszerzés után Frimmel azonnal egyenlített. Magnusson betalált ugyan, de Mikler remek formája megmaradt, kettőt védett egymás után, közötte pedig Röd volt eredményes, 19–19. Mackovsek megszerezte első gólját, ekkor épp mi vezettünk 20–19-re. Weber góljára Sostaric lehetetlen szögből válaszolt, majd 21–20-nál Mikler folytatta a show-t. Jött Mackovsek két találata, meg egy újabb védés, elképesztő hangulat alakult a lelátókon, 23–20. Ekkor, a 39. percben vezettünk először hárommal. Amikor pedig egy remek blokk után Kukics villant, tényleg felrobbant az Aréna, 24–20. A 2023-ben BL-t nyerő, 2024-ben is a Final Fourban szereplő vendégek időt kértek. Elképesztő volt ekkor a szegedi fölény, Mikler védései után mindig volt valaki, aki eredményes tudott lenni, a 41. perc elején például Frimmel, aki 25–20-ra alakította az eredményt. Nem hittük, hogy lehet fokozni, de Sostaric gólja után Mikler egymás után két ziccert fogott, nem véletlenül harsogta a nevét a szegedi tábor. Kalaras kiállítása miatt hátrányba kerültünk, Zehnder törte meg a rossz magdeburgi perceket, 26–21. A 45. percben Röd kapufás gólja állította vissza a hatgólos különbséget, 27–21.

Az utolsó negyed óra a „változatosság kedvéért” Mikler-védéssel indult, majd Sostaric lőtte meg hatodik találatát, amire Damsgaard felelt, 28–22. A kapusteljesítmény mellett a védekezés is elsőrangú volt. Szinte minden sikerült, igaz volt ez Smárason lövésére is, 29–22. Jött viszont három magdeburgi gól, 29–25-nél időt kért Michael Apelgren. Küzdöttek a vendégek, Magnusson hetese bement, így az utolsó öt percre is maradtak izgalmak, 29–26. Hosszú támadás végén talált be Bánhidi, neki az első, csapatunknak a harmincadik gólja volt ez, 30–26. Az utolsó két percben Mertens találata után, 30–27-nél kértünk időt. Lagergren, majd Kalaras is eredményes volt, a végeredményt pedig Persson állította be, 31–29.

Szenzációs sikerrel kezdtük a Bajnokok Ligája idei szezonját. Aki lemaradt róla, igazán bánhatja! Jövő héten Barcelonába utazunk, majd szeptember 26-án a Nantes-ot látjuk vendégük a PICK Arénában.

Michael Apelgren: – Elképesztő érzés, hogy nyertünk. Hihetetlen, milyen hangulatot teremtettek a nézők a második félidőben! Ami a szakmai részt illeti, jól összeállt a játékunk, Mikler pedig extra volt a kapuban. Köszönöm mindenkinek, hogy a felkészülési időszakban úgy dolgoztak, ami ehhez a győzelemhez vezetett.

Bánhidi Bence: – Kellett már egy ilyen meccs a csapatnak! Megmutattuk, mire vagyunk képesek, illetve hogy ebben az arénában nehéz lesz minket legyőzni. Amit a második félidőben nyújtottunk, azt meg kell tartanunk, és továbbvinnünk a folytatásra, de még mindig tudunk hová előre lépni. Köszönjük a támogatást a szurkolóinknak, ehhez hasonló meccsekkel igyekszünk őket kiszolgálni a jövőben is!

Bennet Wiegert: – Csalódottak vagyunk. A legnagyobb gond, hogy két teljesen különböző félidőt játszottunk. Az elsőben jól támadtunk és jól is védekeztünk, a másodikban ugyanezt próbáltuk játszani, ám nem működött, egyelőre nem tudom, miért. Persze Mikler remekelt, de nem lehet ez az egyetlen oka a visszaesésünknek. A végeredmény ránk nézve hízelgő…

Isak Persson: – Nem találok magyarázatot a vereségre, a játékunkra. Haza kell mennünk, visszanézni a meccset, és kitalálni, mi nem működött. Két különböző arcunkat mutattuk, ráadásul Mikler különleges formában védett, ezzel is nehéz volt mit kezdenünk.