Közvetlen riválissal csatázunk az NB I/B-ben


Mialatt a #kékek a Magyar Kupa négyes döntőjének első mérkőzésén küzdenek a Gyöngyös ellen Tatabányán, U21-es akadémiai csapatunk idegenben lép pályára az NB I/B-ben.
A kilencedikek helyen álló #kiskékek eddig a bajnokságban 11 győzelmet és egy döntetlent gyűjtöttek, tizenkétszer kaptak ki. Márciusban a Csömört és a Ceglédet sikerült legyőzni, azóta az Ajkával és a Budai Farkasokkal szemben alulmaradtak. A tabellán való előrelépéshez meg kell törni ezt a sorozatot.
Az ellenfél, a DVTK akadémistáinkhoz hasonlóan 11 győzelemmel, egy döntetlennel és 12 vereséggel ál, tizedikek, rosszabb gólkülönbségük miatt szorulnak U21-es gárdánk mögé. Javuló formát mutatnak, az elmúlt fordulókban magasabban jegyzett csapatokkal találkoztak, előbb hazai pályán legyőzték a Veszprémi KKFT csapatát, a múlt héten egy góllal kaptak ki idegenben a DEAC-tól.
Az NB I/B. középmezőnyében kiélezett küzdelem folyik a jobb helyezésekért, minden pontnak jelentősége van, hiszen hat csapat áll három ponton belül: a Békés 25 ponttal hatodik, a Cegléd a hetedik 24-gyel, őket követi a Mezőkövesd, a #kiskékek és a DVTK 23-mal, a 11. helyen a Veszprém akadémiája áll 22-vel.
Szabó Levente csapata egy győzelemmel akár három helyet is léphet előre a tabellán.
Hajrá, #kiskékek!
A mérkőzést a miskolci Városi Sportcsarnokban rendezik április 12-én (szombat) 18 órától

