Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

Legyőztük a Veszprémet

Remek második félidei hajrával, magabiztos győzelmet aratott U21-es akadémiai csapatunk a Veszprém ellen az NB I/B-s bajnokságban.
Fotók: Sólya Eliza

OTP Bank-PICK Szeged U21Veszprém Handball Academy U21 3124 (1413)
NB I/B, 4. forduló, Szeged, PICK Aréna, Ludányi Márton sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Kiu G., Kiu T.
OTP Bank-PICK Szeged U21: Koncz – Kucsera 1, Járó 4, Lukács 4, Furka 3, Balogh 1, Losonczy 1. Csere: Farkas (kapus), Sajben 6, Szepesi 3, Szűcs 8, Vidovenyecz, Mészáros, Németh, Herbert, Vincze. Vezetőedző: Szabó Levente.

Rangadó! Szeged–Veszprém kicsiben! Ez érződött a szurkolók számán is, hiszen régen voltak ilyen sokan akadémiai csapatunk NB I/B-s meccsén.

Ez remek hatással volt ránk, jól kezdtünk, magabiztosan vezettünk, sikerült gyors gólokat elérnünk, így 6–3 volt a javunkra. Elég volt néhány pontatlanság, és visszajött a meccsbe ellenfelünk, a félidő hajrájára egyetlen gólra zárkóztak, de a legfontosabb az volt, hogy harminc perc után 14–13-ra vezettünk.

A rangadón ott volt a lelátón első csapatunk teljes szakmai stábja, így Michael Apelgren, Jonas Källman és Kárpáti Krisztián is.

Mindhárman azt láthatták, hogy kiválóan kezdjük a második játékrészt. Előbb Szepesi Zsombor, majd Szűcs Balázs talált a veszprémi kapuba. Ez megnyugtatott bennünket, innentől kezdve nem adtunk esélyt az ellenfelünknek. Farkas Balázs bemutatott több remek védést, míg Sajben Soma szórta a gólokat. A meccs legszebb találata Járó Kristófé volt, jobbátlövőnk Lukács Kornéltól kapott remek labdát, majd egy kínai után a kapuba bombázott. Jött is a taps a lelátóról. Feljavult a védekezésünk, Koncz György is hozzátett a kapuban, így egyre nagyobb lett a különbség a két csapat között. Az utolsó percben szólt a vastaps, csapatunk 31–24-re nyert, immár zsinórban a harmadik győzelmét aratta, és ezzel feljött a bajnokságban az ötödik helyre.

A #kiskékek legközelebb október 5-én a Balatonfüred U21 otthonában lépnek pályára.