Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

Magabiztos győzelem a Békés ellen

Nagy különbséggel győzött hazai pályán U20-as akadémiai csapatunk a PV-CENTRÁL Békési FKC ellen.
Fotók: Sólya Eliza

OTP Bank-PICK Szeged–PV-CENTRÁL Békési FKC 44–30 (22–13)
U20 I. osztály Keleti csoport, 3. forduló, Szeged, PICK Aréna, Ludányi Márton sportcsarnok, 110 néző.
OTP Bank-PICK Szeged U20: Tóth-Mélykúti 2, Kelemen (kapusok), Herbert 6/1, Bakos, Varga 3, Nagy 1, Szélpál 1, Pogonyi 5, Janecskó 6/1, Fejes-Kovács 2, Szenes 2, Magyar 6/1, Fogas 4, Kószó 3, Traore 1, Mrdjan 2. Vezetőedző: Hutvágner István.

A PV-CENTRÁL Békési FKC ellen vívott kettős rangadó második mérkőzésén U20-as akadémiai csapatunk lépett pályára. Az U18-asok szűk sikere után az idősebb korosztály lehengerlő teljesítménnyel, nagykülönbségű győzelmet aratott hazai pályán.

A mérkőzés elején a #kiskékek, majd az ellenfél vezetett 1-2 góllal, a játékrész közepén 10-10 volt az állás. A Békés játékosa ellen megítélt kétperces büntetés alatt megléptünk három találattal, és innentől már nem volt megállás: hiába próbált meg az ellenfél a kapus lehozatalával támadásban emberfölényben játszani, üres kapus góloknak és értékesített hétmétereseknek is köszönhetőn a félidőben már 22-13 állt az eredményjelzőn.

A második játékrész hasonló ütemben folytatódott, Tóth-Mélykúti Dávid kapusként megszerezte második gólját a mérkőzésen. Az utolsó tíz percben már lazult a fegyelem, néhány eladott labda és rontott, nem megfelelően előkészített kapuralövés is belefért.

A végeredmény 44-30 lett, legeredményesebb gólszerzőink az egyaránt hat találatig jutó Herbert Benedek, Janecskó Alex és Magyar Máté voltak.

A megszerzett két bajnoki pontnak és jobb gólkülönbségének köszönhetően U20-as akadémiai csapatunk a táblázat élére állt, megelőzve a szintén háromból három győzelmet gyűjtő Ferencvárost.