Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

Magabiztos U18-as győzelem idegenben

Akadémiai U18-as csapatunk magabiztosan, szinte végig vezetve győzött 35-27-re a PV-CENTRÁL Békési FKC vendégeként a bajnokság 14. fordulójában.
Fotók: Sólya Eliza
Magabiztos U18-as győzelem idegenben
Magabiztos U18-as győzelem idegenben

PV-CENTRÁL Békési FKC–OTP Bank-PICK Szeged 27-35 (14-19)
U18 I. osztály, Kelet, 14. forduló, Békés Kézilabda Munkacsarnok, 65 néző. Vezette: Kovács, Simó.
OTP Bank-PICK Szeged: Szikora, Vízkeleti (kapusok), Kőrösi 1, Nagy 1, Hoffmann 1, Karáth 1, Csurkó 5/1, Répás, Balog, Palkó 3, Vilovski 1, Boros 3, Fazekas 4, Vágvölgyi 4, Vidovenyecz 8, Matic 3. Vezetőedző: Balda Ákos.

Vidovenyecz Bence találatával indult a mérkőzés, de a hazaiak gyorsan egyenlítettek. Ezután Vágvölgyi Szilárd és Boros Andor góljaival többször is sikerült előnybe kerülni a #kiskékeknek, de a vendéglátók a 13. percben – harmadik megítélt büntetőjüknek köszönhetően – nemcsak beértek minket, de a vezetést is átvették (7-6).

Csurkó Dávid egyenlített, majd kis időre ismét Balda Ákos tanítványainál volt az előny, de a félidő közepén 9-9-nél ismét döntetlenre állt a meccs. Kétszer megint Vágvölgyi majd ismét Vidovenyecz Bence volt eredményes, így a játékrész utolsó tíz percére háromgólos vezetéssel fordultunk (12-9).

Innentől akadémistáink diktálták a tempót, Fazekas Boldizsár és Palkó Zsolt is betalált, a 26. percben már öt volt a különbség (17-12). Bár ezután a békésiek is szereztek két gólt, a félidőt lezáró sípszó előtt mesterük még időt is kért, a szünetre 19-14-es szegedi vezetéssel vonultak a csapatok.

A második játékrész hasonlóan folytatódott, a kialakított előnyt sikerült őrizni, Vízkeleti Áron hetest hárított, bár a kipattanót belőtték a hazaiak. Gólváltások után hatra nőtt az előny (24-18), majd Boros Andor két újabb találatával a félidő közepén héttel vezettek U16-osaink (27-20).

A Békés ezután gyorsan szerzett két gólt, de felzárkózásukat visszavertük – Csurkó Dávid és Matic Dávid voltak eredményesek (30-24). Az utolsó tíz percben Karáth Dominik és Szikora Zsombor is éltek a lehetőséggel, a mérkőzés utolsó másodpercében pedig Kőrösi Botond is betalált: 35-27.

Mivel a Ferencváros és a PLER is győzött, a #kiskékek maradtak a tabella harmadik helyén. A következő fordulóban, márcus 7-én (péntek) a Ludányi Márton sportcsarnokban a Dabast fogadják.

Ugrás az oldal tetejére