Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

Nagyot küzdött, nyert NB I/B-s csapatunk

Fordulatos meccsen, fontos győzelmet (32-27)aratott akadémián U21-es csapata az NB I/B-s bajnokságban a Rákosmente ellen.
Szerző: Süli Róbert

OTP Bank-PICK Szeged U21-Rákosmente 32-27 (16-13)
NB I/B, 2. forduló, Szeged, PICK Aréna, Ludányi Márton sportcsarnok, 100 néző. vezette: Babidorics, Reszegi.
OTP Bank-PICK Szeged U21: Balogh Á. – Szűcs 11/2, Járó 3, Lukács 5, Furka 3, Balogh D. 6, Szepesi 2. Csere: Koncz (kapus), Sajben, Vincze 1, Németh, Mészáros, Vidovenyecz, Losonczy 1, Bán, Kucsera. Vezetőedző: Szabó Levente.

A 2024-2025-ös szezon első hazai meccsén lépett pályára az OTP Bank-PICK Szeged U21-es csapata az NB I/B-ben.

Nem kezdtünk jól, a Rákosmente 2-0-ra vezetett. Szerencsére Balogh Dániel tarthatatlan volt – a 4. percben még egy piros lapot is kiharcolt -, minden helyzetből a kapuba talált, így sikerült fordítanunk. Hullámzott a meccs, fordítottak a vendégek, egészen az első félidő hajrájáig vezettek. Ekkor többször is labdát szereztünk, gyors gólokat értünk el, így harminc perc után lelkes közönségünk legnagyobb örömére 16-13-ra vezettünk.

Szepesi Zsombor góljával indult a második játékrész, de ez sem nyugtatott meg bennünket, így végig szoros volt az eredmény. Támadásban megakadtunk, így riválisunk előbb egyenlített, majd ismét átvette a vezetést (20-21). Ekkor, a 45. percben időt kértünk.

Ez pedig nagyon jó hatással lett ránk. Szűcs Balázs vezérletével felpörgettük a ritmust, és ezt az tempót nem bírta a fővárosi együttes. Lukács Kornél és Sajben Soma rendesen szétzilálta a védelmüket, jöttek a gólok, így sikerült szépen ellépnünk. A hajrában már nem kellett izgulnunk – Balogh Ádám még hetest is védett -, végül 32-27-re nyertünk, nagyon fontos győzelmet arattunk.

Csapatunk legközelebb szeptember 21-én (szombat) 18 órakor a Százhalombatta otthonában lépünk pályára.