óra
49
perc

Zsinórban a negyedik győzelem

U21-es akadémia csapatunk Balatonfüreden lépett pályára az NB I/B-s bajnokságban. A #kiskékek izgalmas meccsen, 28-27-re nyertek.
Fotók: Sólya Eliza

Balatonfüred KA U21-OTP Bank-PICK Szeged U21 27-28 (15-15)
NB I/B, 5. forduló, Balatonfüred, 100 néző. Vezette: Fekete, Hajdu.
OTP Bank-PICK Szeged U21: Koncz, Balogh Á. (kapusok), Herbert, Vincze, Németh, Mészáros 6, Losonczy, Kucsera 2, Furka, Szepesi 3, Szűcs 3, Balogh D. 3, Lukács 5, Járó 3, Sajben, Vidovenyecz 3. Vezetőedző: Szabó Levente.

Fontos győzelmet aratott U21-es akadémiai csapatunk az NB I/B-s bajnokságban. A #kiskékek a Balatonfüred otthonában szerepeltek, és nem mindennapi izgalmak közepette 28-27-es győzelmet arattak. Csapatunknak ez volt zsinórban a negyedik sikere, fontos 2 ponttal térhetünk haza.

Végig kiélezett küzdelem folyt a pályán, a meccs elején nálunk volt az előny, a félidő közepén viszont már a hazaiak vezettek. A hajrában fordítottunk, a Füred azonban az utolsó pillanatokban egyenlített.

Jól kezdtük a második harminc percet, rögtön magunkhoz ragadtuk a vezetést - Koncz György kiválóan teljesített, összesen 16 védést mutatott be. A 43. percben Szepesi Zsombor találata után már három góllal léptünk meg, 22-19 volt a javunkra. Egészen az 57. percig nálunk volt az előny, ekkor egyenlített a Balatonfüred. Szűcs Balázs minket juttatott vezetéshez, erre jött még egy hazai válasz. Ötven másodperccel a meccs vége előtt Mészáros Máté üres kapus gólt szerzett, amely végül kiderült, hogy az utolsó volt a hatvan perc alatt, így megnyertük a számunkra fontos bajnokit.

Csapatunk legközelebb október 13-án (vasárnap) 16 órakor a Csömör KSK együttesét fogadja a PICK Arénában, a Ludányi Márton sportcsarnokban.