Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

48 éves Szeged-ETO történelem

Szombaton 15.15-kor (élőben: M4 Sport+) a K&H férfi kézilabda ligában az újonc ETO University Handball együttesét fogadjuk a PICK Arénában.
Fotók: Sólya Eliza

Komoly múltra tekint vissza a Szeged-ETO párharc a férfi kézilabda NB I-ben. A Szegedi Volán 1976-ban szerepelt az NB I-ben először. 48 éve találkoztunk egymással a legjobbak között. 1976. május 9-én Győrben az ETO 24–22-re győzött le bennünket. Ekkor tavaszi-őszi rendszerben zajlott a bajnokság. Az utolsó fordulóban, október 10-én fogadtuk a Rába-partiakat. Élet-halál meccset vívtunk. Kiesésre állt a Volán, csakis akkor volt esélyünk a benmaradásra, ha nagy különbséggel nyerünk, és a riválisok (Pécs, Székesfehérvári MÁV Előre) vereséget szenvednek.

A szegedi tábor érezte, hogy hatalmas szükség van a buzdításra. 2500 néző állta körbe az újszegedi Kisstadion betonpályáját. A meccs eleje szorosan alakult, azonban 4-4 után „robbantottunk”. Badó László a kapuban bravúrt bravúrra halmozott, beállósunk, Giricz Sándor pedig tarthatatlan volt, így 11–4-re léptünk el. A félidőben már több mint tíz volt „közte”, Dobó Károly szerezte a 18. találatunkat. A második harminc percben is jól játszottunk, első bajnokcsapatunk (1996) mestere, Skaliczki László volt a vezér, góljainak köszönhetően tartottuk a magabiztos vezetést, a végén 28–18-ra diadalmaskodtunk.

Bizony ám, de a lefújást követően senki sem tudta, hogy sikerült-e kiharcolni az NB I-es tagságot. A szegedi tábor zengte, hogy „Szép volt, fiúk”, miközben a vezetők telefonálásba kezdtek. Jött az első hír, a MÁV Előre vereséget szenvedett, majd néhány perc múlva jött az újabb telefon, a Pécs és a fehérvári csapat esett ki, nekünk sikerült meghosszabbítani a tagságot. Hatalmas ünneplés vette kezdetét, igazán emlékezetes volt az első hazai meccsünk a győri ETO ellen.

Itt az emlékezetes meccs jegyzőkönyve:

Szegedi Volán-Rába ETO 28–18 (18–7)
Újszegedi Kisstadion, 2500 néző. Vezette: Somhegyi, Szendrei.
Volán: Badó – Dobó 4, Baráth 2, Skaliczki 6, Giricz 5, Szabó, Lesti 4. Csere: Csáky, Tamás 5, Várkonyi 2.
Rába ETO: Jakab – Nyikus 1, Samodai 6, Cséka 1, Horváth 6, Palikán, Balogh. Csere: Vesztergom 1, Varga 1, Németh 1, Kámfor 1.

A nosztalgia után térjünk vissza a jelenbe. Három vesztes meccs után lépünk pályára, szeretnénk visszatalálni a győztes útra, most ez a legfontosabb. Az újonc ETO University Handball remekel eddig a bajnokságban. Három olyan játékos is található a keretében, akik egykor nálunk játszottak. A kapus Pásztor Imre, és két nagy kedvenc, Balogh Zsolt és Dean Bombac. Az eddig lejátszott hat meccsen öt győzelmet és egyetlen vereséget könyvelhettek el, hasonló mutatóval rendelkeznek, mint mi.

Utoljára a 2013-2014-es bajnokságban találkoztunk velük. Idegenben 31–19-re, míg az újszegedi sportcsarnokban 35–25-re nyertünk ellenük. Utóbbi meccsen Jonas Larholm 6, Zubai Szabolcs és Ancsin Gábor 5-5 gólt szerzett.

A szombati bajnokit az M4 Sport+ élőben közvetíti. Klubunk 50 tűzoltót meghívott a meccsre, ők velünk szurkolnak majd a lelátón. A szünetben ismét jutalmazzuk a „Jó tanuló, jó sportoló!” utánpótlás játékosainkat, illetve szeptember hónap legjobb akadémistáját. Természetesen lesz „Nagy dobás” játék, a tét nem kicsi, ha valaki ügyes, és félpályáról a kapuba dobja a labdát, az 100 ezer forintot vihet haza a Pick Szeged Zrt. jóvoltából. Az Aréna kapui 14.15-kor nyílnak meg.