Harmadik meccsét is magabiztosan megnyerte akadémiánk U16-os csapata.
Fotók: Sólya Eliza

Tatabánya-OTP Bank-PICK Szeged 15-27 (11-17)
I. osztály, U16, 3. forduló, Tatabánya, 100 néző. Vezette: Horváth, Krupánszki.
OTP Bank-PICK Szeged U16: Makrinov, Szabó B. (kapusok), Szabó M., Tóth Dominik Levente 3, Baráth, Szegi, Bozó, Barcsay 2, Mészáros 1, Frankó, Csamangó 1, Furka 12, Tóth Dominik 2, Bucsányi 6, Lénárt, Hajagos. Vezetőedző: Vladan Jordovics.

Szezonbeli harmadik meccsét idegenben, Tatabányán játszotta az OTP Bank-PICK Szeged U16-os csapata.

Vladan Jordovics együttese jól kezdte a találkozót, már az első percben megszerezte a vezetést. Az első félidő közepéig szoros volt az eredmény, a 12. percben 7-7 volt az állás. Dicséretes teljesítmény volt, hogy a #kiskékek egyszer sem engedték ki a vezetést a kezükből, mindig nálunk volt az előny. A 15. percben ritmust váltottunk, ekkor 9-8-ra vezettünk, de Bucsányi Kada, Barcsay Attila, Tóth Dominik, Csamangó Olivér és Furka Máté góljainak köszönhetően 15-8-ra léptünk el. Az első játékrész utolsó találata is miénk volt, így 17-11-re vezettünk.

Jól kezdődött a második félidő, hiszen Furka eredményességének köszönhetően tovább nőtt az előnyünk. A 40. percben ismét Furka volt eredményes, ekkor már tízzel, 23-13-ra vezettünk. Nem vettünk vissza a tempóból, így a vége 27-15-ös siker, harmadik győzelem a bajnokságban.

A negyedik fordulóban (szeptember 25., 15 óra) idegenben, a PLER-Budapest otthonában lépünk majd pályára.