Ugrás a fő tartalomraUgrás az oldal aljára

Hazai vereség a PLER ellen

U18-as akadémiai csapatunk négygólos vereséget szenvedett a PLER-Budapest együttesétől.
Fotók: Sólya Eliza

OTP Bank-PICK Szeged – PLER 31-35 (16-15)
U18 I. osztály, Kelet, 5. forduló, Ludányi Márton sportcsarnok, 100 néző.
OTP Bank-PICK Szeged: Szikora, Vízkeleti, Oltványi (kapusok), Kőrösi 3, Nagy, Császár 2, Karáth, Csurkó 3, Debreczeni 4, Palkó 2, Vilovski 4, Boros 2, Mátó, Fazekas 1, Vágvölgyi Sz. 7, Matic 3. Vezetőedző: Balda Ákos.

Bizakodva várta a bajnokság soros fordulóját U18-as csapatunk, hiszen a nyitó fordulóban hazai pályán elszenvedett vereség óta három mérkőzést nyert sorozatban. Sajnos ez most megszakadt, a PLER jobbnak bizonyult fiainknál.

Lendületesen kezdődött a mérkőzés, Balda Ákos csapata a második perben már 3-0-ra vezetett, és ezzel az előnnyel gazdálkodott a félidő folyamán. A PLER többször is felzárkózott, de ilyenkor mindig érkezett a szegedi válasz, a félidő végül egygólos vezetésünkkel, 16-15-ös állással ért véget.

A második játékrész gólváltásokkal indult, egyik csapat sem tudott nagyobb előnyre szert tenni, a harmincötödik perben Kőrösi Botond góljával 19-19 volt az állás. Ezután a PLER ritmust tudott váltani, a 42. perben már négy volt az előnyük. A hátrányt öt perc alatt sikerült eltüntetni, ismét Kőrösi lőtte az egyenlítő találatot. A fordítás sajnos nem sikerült, a fővárosiak az utolsó másfél percben három gólt szerezve győzelmet arattak Szegeden.

A vereséggel U18-as akadémiai csapatunk az ötödik helyről várja a folytatást, legközelebb október 27-én idegenben, az Elektromos ellen lépnek majd pályára.